ORGANIZATORZY PATRON PATRONI MEDIALNI

Jak grać?

  1. Zarejestruj się wypełniając krótki formularz.
  2. Zapoznaj się z oferowanymi praktykami - zastanów się gdzie chciałbyś najbardziej odbywać staż.
  3. Wybierz 1 do 3 zadań konkursowych.
  4. Wypełnij formularz CV i wraz z rozwiązanym zadaniem prześlij do 7 kwietnia, do godziny 23:59.
  5. Zabłyśnij na rozmowie rekrutacyjnej
  6. Wygraj wymarzony staż i atrakcyjne nagrody dodatkowe.

Q&A

1. Kto może zagrać o staż?

Konkurs "Grasz o staż" przeznaczony jest dla studentów od trzeciego roku studiów i absolwentów wszystkich kierunków studiów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Nie jest ważny kierunek ani tryb studiów. Jeśli spełniasz ww wymagania oraz zainteresowało Cię przynajmniej jedno zadanie i potrafisz je rozwiązać - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podjąć wyzwanie.

2. Co można wygrać w konkursie?

W 18. edycji konkursu "Grasz o staż" jak zawsze grasz o płatne merytoryczne, praktyki. Najlepsi uczestnicy mają szansę na wygranie nagród dodatkowych rozwijających wiedzę i kompetencje takich jak: szkolenia, kursy językowe, studia podyplomowe czy zestawy książek.

3. Jak przebiega konkurs?

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • Po pierwsze musisz zarejestrować się poprzez stronę http://www.grasz.pl/ i rozwiązać 1 a maksymalnie 3 zadania konkursowe i przesłać je do organizatorów nie później niż do 7 kwietnia do godziny 23:59
  • Po drugie, gdy Twoje zadanie zostanie ocenione pozytywnie, zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do fundatora praktyki.

Firmy mają też prawo wykorzystać inne narzędzia selekcji - na przykład testy analityczne, Assessment Centre itp.

Po tym etapie, fundatorzy wybierają Laureatów konkursu - osoby, które odbędą praktyki.

4. Jak rozwiązać zadanie?

Zadania mają charakter case studies. Żeby je rozwiązać, należy wykazać się wiedzą z danego tematu, pomysłowością oraz kreatywnością.

Pamiętaj jednak, że zadanie nie może być dłuższe niż limit znaków podany w wymaganiach do zadania oraz musi zostać zapisane w wymaganym przez autora zadania formacie.

Przekroczenie dopuszczalnego limitu znaków może skutkować obniżeniem punktacji a nawet zdyskwalifikowaniem pracy - ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje osoba sprawdzająca.

Nie podpisuj swojego rozwiązania. Wszystkie prace są sprawdzane anonimowo, podczas rejestracji zostanie Ci przyporządkowany indywidualny nr ID.

Aby poznać rady laureatów poprzednich edycji dotyczące udziału w konkursie zajrzyj do przewodnika po 18. edycji konkursu "Grasz o staż", który znajdziesz tutaj.

5. Czy osoby, które rozwiążą dwa lub trzy zadania, mają większą szansę wygrać praktyki?

Nie ma takiej zależności. Natomiast wybór tematyki zadania decyduje o rodzaju praktyki. Decydując się na rozwiązanie danego zadania, jednocześnie wybieramy dziedzinę, jakiej dotyczyć będzie praktyka. Tak więc kandydatura osoby, która rozwiąże jedno zadanie np. z public relations, będzie brana pod uwagę TYLKO w przypadku staży z zakresu public relations. Jeśli osoba rozwiąże dodatkowo zadanie z marketingu - będzie mogła ubiegać się także o staże marketingowe itd.

Tak więc o wygranej nie decyduje ilość rozwiązanych zadań, ale jakość ich wykonania. Większa ilość rozwiązań to większa szansa na wygranie nagród dodatkowych.

Bardzo ważne jest także, w jakim stopniu dany uczestnik spełnia wymagania stawiane przez fundatora praktyki oraz jak zaprezentuje się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Więcej rozwiązań to także większa szansa na nagrody dodatkowe - tu pod uwagę, poza punktacją za pojedyncze rozwiązania, bierzemy także sumę punktów uzyskanych przez uczestnika.

6. Kto sprawdza zadania konkursowe?

Wszystkie zadania są pisane przez specjalistów z firm fundujących praktyki i to oni sprawdzają nadesłane rozwiązania.

7. Jak wyglądają praktyki i kiedy się odbywają?

Wszystkie praktyki są mają charakter merytoryczny - służą zdobyciu doświadczenia oraz wykorzystaniu swojej wiedzy i kompetencji w praktyce i są płatne.

Praktyki w konkursie trwają minimum miesiąc i najczęściej odbywają się w wakacje.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Zajrzyj do regulaminu konkursu lub napisz do nas: graszostaz@pl.pwc.com

Pokieruj swoją karierąza pomocą 3 prostych kroków

Zarejestruj się Rozwiąż zadanie Wygraj praktykę!